Harun Kocaman

Bil. Yük. Müh.

Matematikçi

Forensic Examiner

Full Stack Developer

Harun Kocaman

Bil. Yük. Müh.

Matematikçi

Forensic Examiner

Full Stack Developer

Blog Gönderileri

Çakıl taşı

12 Ocak 2022 Serbest Kürsü
Çakıl taşı

Sizin hayır sandığınız şer; şer sandığınız şeyde hayır vardır. ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz.

Gün gelir ayağınıza bir çakıl taşı takılır, sendelersiniz, düşecek gibi olursunuz. Bu küçücük çakıl taşı ömrünüzden ömür çalıp son 6-7 yılınızı belki de karanlığa hapsetmiştir. Önünüzü göremez olur, sinir, stres, dert çekersiniz. Saçınızdaki aklar sayıca üstünlüğü ele geçirir. Her şeyde herkes de var olan iyi yönü görme yetinizi kaybetmiş, birçok şey tersine dönmeye başlamıştır. Artık iyi olanı değil kötü olanı görmeye başlamışsınızdır.

Şer sandığınız şey size basit bir hayat gerçeğini öğretmiştir. Her şey yolunda giderken; yüz yıl göz göze dursanız da o gözün arkasında ki benliği gerçekten tanıyamayacaksınızdır. Ancak hayatınızı karanlığa sürükleyen ve insan eliyle oraya konan o küçük çakıl taşı, size insanların gerçeğini görmeniz için bir fırsat olmuştur. Artık; önümüze koyulan o küçük çakıl taşı, dünyamıza izler bırakmış ve kaybolmuştur.

Tüm bu süreçte varlığını hissettiren herkese teşekkürler. Çakıl taşından haberi olup da varlığını hissettirenler bu da ne diyor dememiştir zaten; varlığını hissettirmeme yolunu seçenlere de teşekkür ederim, almam gereken derse yardımcı oldukları için, bir de arafta kalan ya da orda kalmayı tercih edenler var bu konuda ben de araftayım.

Herkese bilinç dilerim.

Bu arada çakıl taşının bir kabahati yok, olması gerektiği gibi.